Realizace projektu

Realizace projektu

Přátelé Dvou světů, je to přibližně rok, co jsme ,,vyšly” na světlo s myšlenkou propojit osamělé seniory s dětmi, které postrádají vlastní prarodiče. I když to možná vypadalo, že se nic neděje, ten rok byl ve znamení psaní projektů a žádostí o podporu našeho programu, mimo jiné i od Jihočeského kraje, čímž bych ráda poděkovala především Lucii Kozlové za důvěru a pomoc.

Ráda bych také poděkovala Eleně Charyparové, která spolu se mnou veškerou přípravu k zahájení činnosti absolvovala a před měsícem se z osobních důvodu rozhodla z projektu odejít. Namísto ní do projektu vstoupily dámy z Krizového centra pro děti a rodinu v Jihočeském kraji Ing. Lucka Peštová – jako manažerka a koordinátorka setkávání a Mgr. Iva Volfová – jako garant setkávání, sociální pracovnice, krizový intervent. Ta jména nejsou v souvislosti se Dvěma světy úplně nová, spolupracovaly jsme v podstatě od samého začátku.

Momentálně jsme ve fázi, kdy nám v březnu přišla dotace od Jihočeského kraje a zahajujeme setkávání se seniory ,,náhradními babičkami a dědečky”, ke kterým zároveň hledáme ,,vhodnou dětskou polovinu”.

Další změnou je číslo účtu, vzhledem k tomu, že Dva světy měly účet ve Sberbank.
Nové číslo účtu je 2102131895/ 2010

Další informací týkající se naší práce je přesunutí Dvou světů z Riegrova 51 do sídla Krizového centra pro děti a rodinu – Jiráskovo nábřeží 1549/10 a to hlavně z důvodu lepšího zázemí – jednak plně vybavená herna pro děti, externí dětští psychologové a v neposlední řadě spojením s krizovým centrem máme kontakty na děti, které měly nebo mají nelehké dětství a případné nahrazení nefunkčních vztahů ve vlastní rodině vhodným náhradním prarodičem je pro obě strany přínosem. Tou úplně poslední změnou je nové telefonní číslo do Dvou světů – 607745752.